Sport »

Te gjitha lajmet nga sporti, si futbolli dibran, tifozeria sokolat, klubet e kajakeve, klubi karateve.KF Korabi drejt ligës së dytë vetem me forcën dhe djersën e lojtareve

KF Korabi drejt ligës së dytë vetem me forcën dhe djersën e lojtareve

dibraime2 April 22, 2017 0

Klubi futbollistik Korabi është ikona sportive e qytetit të Dibrës. Grupimi më i madh, më popullor  dhe më serioz i qytetit daton nga viti i largët 1921, duke e bërë në këtë mënyrë Korabin

Lexoje të plotë »
Flamuri gjigand i bërë nga dibrani Rinor Sllova në rekordin “Gines”

Flamuri gjigand i bërë nga dibrani Rinor Sllova në rekordin “Gines”

dibraime2 June 15, 2016 0

Nuk ka si të mungojë flamuri Shqiptar në kampionatin Europian, por ky flamur është akoma më i veçantë pasi ai po bëhet nga një qytetar i Dibrës së Madhe, piktori Rinor Sllova është personi

Lexoje të plotë »
Ndryshoni trupin dhe jeten me BB’s Fitness

Ndryshoni trupin dhe jeten me BB’s Fitness

dibraime2 May 4, 2016 0

Çdo qytet shquhet për kulturën sportive që posedon. E tillë është edhe Dibra jonë, e cila mbart kulturë që në rrënjët e saj, kulturë kjo që është trashëguar nga gjenerata në gjeneratë. Kjo kulturë

Lexoje të plotë »
Dibrani që po mahnit botën, 17 vjeçari Reshat Mati talent i dalluar i boksit!

Dibrani që po mahnit botën, 17 vjeçari Reshat Mati talent i dalluar i boksit!

dibraime2 January 24, 2016 0

Ekspertët e quajnë një prej boksierëve më të mirë të rinj në botë. Për të kanë shkruar mediume të famshme botërore si “The Star”, “LA Times”, “Neë York Magazine” dhe “CNN”. Ai është Reshat

Lexoje të plotë »
Korabi në superligë

Korabi në superligë

dibraime2 May 10, 2015 1

Ditën e sotshme klubi futbollit të Dibrës së vogël “Korabi” ka fituar 3-0 përball “Shs Albpetroli” çka edhe matematikisht është bërë kampion i ligës së ditë të Shqipërisë dhe në vitin e ardhshëm do

Lexoje të plotë »
Ja si stërvitet portieri i Korabit (VIDEO)

Ja si stërvitet portieri i Korabit (VIDEO)

dibraime2 January 18, 2015 0

Kemi parë lloj-lloj stërvitje në futboll, nga më qesharaket tek ato më të vështirat, por si kjo që shihni në videon e mëposhtme vështirë se mund ta keni parë diku tjetër. Për më tepër

Lexoje të plotë »
K.K Uraniku përmbyll një vit të suksesshëm

K.K Uraniku përmbyll një vit të suksesshëm

dibraime2 December 31, 2014 1

Ditën e djeshme në ora 19:00, në Hotel Leon, Klubi i Karatesë Uraniku, mbajti një koktel solemn për nder të sportistëve të këtij klubi, ku ishin të ftuar familjarët e sportistëve, sponsorët dhe shumë

Lexoje të plotë »
Klubi i karates Uraniku po përfaqson denjësisht Dibrën

Klubi i karates Uraniku po përfaqson denjësisht Dibrën

dibraime2 June 3, 2014 0

Klubi i karates Uraniku të dielen me date 01.06.2014 udhetoi për në Prizren ku mori pjesë në turneun ndërkombëtar “KUPA E LIDHJES SE PRIZRENIT”. Karatistet Dibran përfaqesuan Dibren denjësisht edhe në këtë turne dhe

Lexoje të plotë »
Klubi i Karates, me sukses ne Turneun e Struges

Klubi i Karates, me sukses ne Turneun e Struges

dibraime2 April 6, 2014 1

KK URANIKU nga DIBRA mori pjesë në turneun e 10 ndërkombëtar “STRUGA OPEN 2013”. Në këtë turne morën pjesë klube nga Shqipëria ,Kosova, Maqedonia, Mali i zi etj. KK URANIKU edhe më tutje vazhdoi

Lexoje të plotë »
Klubi Futbollistik Korab feston 90 vite histori!

Klubi Futbollistik Korab feston 90 vite histori!

dibraime2 April 6, 2014 0

Njëri nga klubet futbollistike shqiptare në Maqedoni me histori më të gjatë, Korabi, festoi 90 vjetorin e themelimi të tij.Korabi ka pasur shumë ngritje dhe rënie në historinë e vet, dhe shumë vështirësi veçanërisht

Lexoje të plotë »