Korabi në superligë

dibraime2 May 10, 2015 1
Korabi në superligë

Ditën e sotshme klubi futbollit të Dibrës së vogël “Korabi” ka fituar 3-0 përball “Shs Albpetroli” çka edhe matematikisht është bërë kampion i ligës së ditë të Shqipërisë dhe në vitin e ardhshëm do luajë në superligë.

Për të mbështetur Korabin e Dibërs së vogël kanë shkuar edhe tifo grupi Sokolat nga Dibra e madhe, çka pas shpalljes kampion ka mbizotëruar dhe një atmosferë festive, pasi që për herë të parë pas 52 vitesh Korabi ngjitet në superligë.

Foto e klasifikimit:

klasifikimi

klasifikimi

One Comment »

  1. Faton May 14, 2015 at 10:55 am - Reply

    Pershendetje ,

    Per saktesim, KS Korabi – Diber e vogel eshte shpallur kampion na ligen e dyte futbollistike te Shqiperise dhe ngjitet ne ligen e pare futbollistike ( e barasvlefshme me ligen e dyte ne ligat e vendeve te tjera europjane , pasi kategoria superiore ne kampionatin shqiptar eshte e barasvlefshme me ligen e pare ne vendet e tjera europjane ) . Ky sukses eshte per tu pershendetur , por per ta perseritur suksesin e para 52 vjeteve duhet KS Korabi te shpallet kampion eshe ne ligen e pare futbollistike – grupi Verior . Megjithate edhe njehere potencoj se ky eshte nje sukses i cili duhet pershendetur , dhe shpresojme qe edhe KF Korabi – Diber e madhe ne vitin e ardhshem te ngjitet ne kategorine e dyte ne kampionatin e Maqedonise , nese jo per dicka tjeter , por per hater te atyre tifozeve te zjarrte e futbolldashes .
    Urime e suksese te dy klubeve simotra !

Posto një koment »