Opinione »

Opinione nga qytetare te ndryshem Dibran apo te tjere reth zhvillimeve te fundit nga Dibra apo gjithckaje qe ka te beje me Dibren dhe Dibranet.Musa Paçuku: Kujdes nga provokimet e përçarësve

Musa Paçuku: Kujdes nga provokimet e përçarësve

dibraime2 December 29, 2016 1

Nga: Musa Paçuku Dibranë të nderuar, dhe ju anëtarë, aktivistë të partive opozitare, pas disfatës të pësuar nga BDI-ja në Dibër, disfatë e cila rëndon drejtpërdrejtë mbi kryetarin e degës së BDI-së në Dibër, njëherazi

Lexoje të plotë »
Musa Piperku, krenaria jonë

Musa Piperku, krenaria jonë

dibraime2 June 14, 2015 0

Nga: Arsim Kolari Sot, më 14 qershor 2015, mbushen plot 10 vjet që se u nda nga jeta kolosi mbarëshqiptar, Musa Piperku. Ashtu siç qe, i ndershëm, i përkushtuar, i pastër, i qetë, i

Lexoje të plotë »
Islami është fe e paqes dhe tolerances

Islami është fe e paqes dhe tolerances

dibraime2 January 9, 2015 1

Nga Isa Fida Të gjithë jemi tronditur nga ngjarjet e ditëve të fundit që kanë ndodhur në Francë ku ekstremistë dhe terroristë mjaft të rrezikshëm që s’kanë asnjë lidhje me Islamin dhe duke mos

Lexoje të plotë »
Dibra emblemë qytetërimi

Dibra emblemë qytetërimi

dibraime2 September 25, 2014 5

Dërguar eksluzivisht për portalin DibraIme.com nga: Arsim Kolari Treva e Dibrës është një nga zonat më të thella të Shqipërisë së brendshme malore. Ajo rrethohet nga katër anët nga vise shqiptare, gjithashtu malore. Në

Lexoje të plotë »
Shqipëria mund të futet në BE por Dibra akoma nuk është pranuar në Shqipëri

Shqipëria mund të futet në BE por Dibra akoma nuk është pranuar në Shqipëri

dibraime2 July 1, 2014 0

Nga: Dr Gëzim Alpion Angli, 1 Korrik 2014 Siç mund të jeni në dijeni, Kryeministri Edi Rama zgjodhi heshtjen nga shtatori 2013 deri më 10 maj 2014 për kërkesën e përsëritur disa herë për

Lexoje të plotë »
A mund të jetë simboli fetar kërcënues i harmonisë fetare në Maqedoni?

A mund të jetë simboli fetar kërcënues i harmonisë fetare në Maqedoni?

dibraime2 May 4, 2014 1

Nga: Mr. Xhemail Çupi Njëri ndër parimet kryesore të harmonisë ndërfetare është edhe respektimi I ndërsjelltë I simboleve fetare, me theks të veçantë I atyre simboleve që janë të dukshme për antarët e secilit

Lexoje të plotë »
Dibranët duhet të votojnë Radikën (Opinion)

Dibranët duhet të votojnë Radikën (Opinion)

dibraime2 April 21, 2014 6

Shkruan: Isa Fida Jemi në fushatë elektorale dhe vendi gjithandej është mbushur e stërmbushur me reklama politike ku në to shfaqen ide pa fund, arritje e premtime që po t’i shikojë dikush nga jashtë

Lexoje të plotë »
Neki Feta Radika osht e jona

Neki Feta Radika osht e jona

dibraime2 April 6, 2014 0

Radika osht e jona, jeten e japim Radiken se japim,zgjohuni o Dibrane se Radiken nuk e lame. – Keto jane fjalet e shkruara nga nje dore femije, ne pankarten qe mban kjo vajze e

Lexoje të plotë »
Premtime boshe për qytetin e Dibrës

Premtime boshe për qytetin e Dibrës

dibraime2 April 6, 2014 2

Dje tek Fanpage zyrtar i kandidatit te BDI për qytetin e Dibrës në postimin për platformën ekonomike të BDI-së në takimin me zejtarët dhe afaristët e qytetit u drejtova ketë pyetje:                 “Në  pamundesi

Lexoje të plotë »
Kush po e thanë Dibrën ? – Ibrahim KOLARI

Kush po e thanë Dibrën ? – Ibrahim KOLARI

dibraime2 April 6, 2014 2

Sot po zhvillohet një debat, për vendimmarrjen e Qeverise së R. Të Maqedonisë për devijimin e lumit Radika me destinacion për përfitime ekonomike. Mirëpo në vendet me demokraci të mirëfilltë vendimmarrjet e tilla gjithmonë

Lexoje të plotë »