peshkopia »

Rezikohet marrëveshja për Rrugën e Arbërit, kinezët vendosin kushte

Rezikohet marrëveshja për Rrugën e Arbërit, kinezët vendosin kushte

dibraime2 May 7, 2015 0

Gjatë ditëve të fundit është përfolur shumë për ndërtimin e pjesës së mbetur të Rrugës së Arbërit nga kompania Kineze “China State Construction Company”, por marveshja mes qeverisë Shqiptare dhe kompanisë kineze po rezikohet

Read More »
Maskat në Bulqizë tentojnë ti grabisin, kinezët mbrohen me karate

Maskat në Bulqizë tentojnë ti grabisin, kinezët mbrohen me karate

dibraime2 February 1, 2015 0

Tre tregtarë kinezë i kanë shpëtuar sot grabitjes nga persona të armatosur dhe me maska në Bulqizë falë karatesë. Në një rrëfim për News 24, njëri nga tregtarët tregoi sesi i ndaluan dhe iu

Read More »
Kinezët në prill nisin ndërtimin e Rrugës së Arbërit

Kinezët në prill nisin ndërtimin e Rrugës së Arbërit

dibraime2 January 29, 2015 0

Kinezët pritet të marrin në dorë brenda muajit prill ndërtimin e Rrugës së Arbërit që lidhur Shqipërinë me Maqedoninë, apo akset që lidhin dy Dibrat, si pjesë e Korridorit 8. Ministri i Transporteve Edmond

Read More »
Elez Isufi – Simbol i trimërisë, besës dhe bujarisë

Elez Isufi – Simbol i trimërisë, besës dhe bujarisë

dibraime2 December 10, 2014 0

Elez Isufi lindi në vitin 1861 ne Fshatin Sllovë të Dibrës. Ishte i biri Isuf Ndreut. Rrejdhë nga një familje malësore dibrane, i cili për së gjalli u bë simboli më i ndërtuar i

Read More »