dibraime »

DibraIme plot 2 vite me ju

DibraIme plot 2 vite me ju

dibraime2 April 26, 2016 0

Njoftime, lajme, të reja dhe informacion. Ky ka qenë dhe vazhdon të mbetet qëllimi i portalit DibraIme.com.  Sot ky portal bën plot 2 vite punë e përkushtim nëpërmjet të cilit jemi munduar të përcjellim

Read More »
“lajTme” episodi 44, Panama

“lajTme” episodi 44, Panama

dibraime2 April 12, 2016 0

Emisioni humoristik “lajTme” vjen me episodin të rradhës ku trajtohet çeshtja e qeverise së re ministrave të rinj dhe skandali i Panamas. Ndiqeni episodin e radhës që “lajTme” të vërteta të shihni!

Read More »
Elez Isufi – Simbol i trimërisë, besës dhe bujarisë

Elez Isufi – Simbol i trimërisë, besës dhe bujarisë

dibraime2 December 10, 2014 0

Elez Isufi lindi në vitin 1861 ne Fshatin Sllovë të Dibrës. Ishte i biri Isuf Ndreut. Rrejdhë nga një familje malësore dibrane, i cili për së gjalli u bë simboli më i ndërtuar i

Read More »
Portali DibraIme.com ju uron festën e Fitër Bajramit

Portali DibraIme.com ju uron festën e Fitër Bajramit

dibraime2 July 28, 2014 0

Urime Fitër Bajramin të gjithë muslimanëve kudo që janë. Le të jetë kjo ditë feste motiv për përforcimin e besimit tonë, forcimin e mendjeve dhe zemrave tona për sigurimin e progresit në këtë botë

Read More »