dibra e vogel »

Maskat në Bulqizë tentojnë ti grabisin, kinezët mbrohen me karate

Maskat në Bulqizë tentojnë ti grabisin, kinezët mbrohen me karate

dibraime2 February 1, 2015 0

Tre tregtarë kinezë i kanë shpëtuar sot grabitjes nga persona të armatosur dhe me maska në Bulqizë falë karatesë. Në një rrëfim për News 24, njëri nga tregtarët tregoi sesi i ndaluan dhe iu

Read More »
Kinezët në prill nisin ndërtimin e Rrugës së Arbërit

Kinezët në prill nisin ndërtimin e Rrugës së Arbërit

dibraime2 January 29, 2015 0

Kinezët pritet të marrin në dorë brenda muajit prill ndërtimin e Rrugës së Arbërit që lidhur Shqipërinë me Maqedoninë, apo akset që lidhin dy Dibrat, si pjesë e Korridorit 8. Ministri i Transporteve Edmond

Read More »
Dibra emblemë qytetërimi

Dibra emblemë qytetërimi

dibraime2 September 25, 2014 5

Dërguar eksluzivisht për portalin DibraIme.com nga: Arsim Kolari Treva e Dibrës është një nga zonat më të thella të Shqipërisë së brendshme malore. Ajo rrethohet nga katër anët nga vise shqiptare, gjithashtu malore. Në

Read More »
Rruga e Arbrit do të ndërtohet me koncension nga kinezët

Rruga e Arbrit do të ndërtohet me koncension nga kinezët

dibraime2 April 7, 2014 0

Një kompani kineze pritet të marrë me koncension Rrugën e Arbërit e cila pritet të përfundojë gjatë qeverisjes Rama-Meta. Pak kohë më parë rruga e Arberit dhe Porti i Shëngjinit u lançuan nga ministri

Read More »