Lajme nga Maqedonia »

Te gjitha lajmet, informacionet dhe zhvillimet e fundit nga Maqedonia do ti gjeni ne kete kategori.Të rinjtë e shohin të ardhmen jashtë Maqedonisë (VIDEO)

Të rinjtë e shohin të ardhmen jashtë Maqedonisë (VIDEO)

dibraime2 November 21, 2017 0

Maqedonisë po i humbë ardhmëria. Numri i të rinjve që po e braktisin vendin thuajse po shtohet për çdo vit. Gjendja e vështirë ekonomike, papunësia dhe mos përkrahja nga ana e instutucioneve shtetërore janë

Lexoje të plotë »
Pishtar Lutfiu mori funksionin e Ministrit të Arsimit dhe Shkencës

Pishtar Lutfiu mori funksionin e Ministrit të Arsimit dhe Shkencës

dibraime2 April 5, 2016 0

Ministri i sapoemëruar i Arsimit dhe Shkencës Pishtar Lutfiu sot zyrtarisht mori funksionin e ministrit të deritanishëm Abdilaqim Ademi. “Do të vazhdojmë të zbatojmë programin e Qeverisë në lëmin e Arsimit dhe Shkencës. Ajo

Lexoje të plotë »
Ja sa janë temperaturat në Maqedoni, mëngjesi më i ftohtë në Dibër

Ja sa janë temperaturat në Maqedoni, mëngjesi më i ftohtë në Dibër

dibraime2 January 25, 2016 0

Në Mavrovë, Berovë dhe Lazaropolë, në mëngjes janë matur temperatura më të ulëta prej minus 11 dhe minus 10 gradë Celsius, mbi zeron janë matur temperatura vetëm në Gjevgjeli – një gradë Celsius. Në

Lexoje të plotë »
Nikolla Gruevski jep dorëheqje

Nikolla Gruevski jep dorëheqje

dibraime2 January 14, 2016 0

“Sipas Marrëveshjes së Përzhinos kryeministri do të duhet të tërhiqet 100 ditë përpara zgjedhjeve, dhe unë që nesër deri të kryetari i Parlamentit të Maqedonisë do ta dorëzoj kërkesën për dorëheqje”, tha Nikolla Gruevski,

Lexoje të plotë »
Shtrenjtohen derivatet e naftës

Shtrenjtohen derivatet e naftës

dibraime2 October 20, 2015 0

Nga mesnata të gjitha derivatet e naftës do të shtrenjtohen për gjysmë denari. Kështu vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE). Një litër Euro-Super BS-95 do të kushtoj 63 denarë, a Euro-Super BS-98 do

Lexoje të plotë »
Nëse miratohen propozimet për letërnjoftimet Dibra në të ardhmen mund të ketë një kryetar jo Shqiptar

Nëse miratohen propozimet për letërnjoftimet Dibra në të ardhmen mund të ketë një kryetar jo Shqiptar

dibraime2 March 17, 2015 0

Në statusin e tij në Facebook ish deputeti dhe profesori i njohur Izet Zeqiri në mënyrë tabelare ka paraqitur komunat të cilave ju rrezikohet përdorimi i gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare, si dhe qeverisja

Lexoje të plotë »
MPB nuk i ka dëgjuar dëshmitë e Zaevit

MPB nuk i ka dëgjuar dëshmitë e Zaevit

dibraime2 February 9, 2015 0

Nga MPB nuk kanë dëgjuar dhe nuk dinë asgjë për pres konferencën e sotme të liderit të opozitës Zoran Zaev, ku u publikuan materiale të incizuara të politikanëve nga opozita dhe pushteti, të cilët

Lexoje të plotë »
Zoran Zaev: Ditët e ardhshme do të vazhdojmë me publikimet

Zoran Zaev: Ditët e ardhshme do të vazhdojmë me publikimet

dibraime2 February 9, 2015 0

Kryetari i LSDM-së, Zaev ka paralajmëruar se edhe ditëve në vijim do të vazhdojnë me publikimin e “bombave”.  “Për shkak të ndjeshmërisë së momentit dhe hapësirës së kufizuar mediale, do të shkojmë me kujdes,

Lexoje të plotë »
“Bomba” e Zaevit: Gruevski ka përgjuar edhe Ali Ahmetin, Rufi Osmanin dhe Menduh Thaçin

“Bomba” e Zaevit: Gruevski ka përgjuar edhe Ali Ahmetin, Rufi Osmanin dhe Menduh Thaçin

dibraime2 February 9, 2015 0

“Të gjithë do të mësojnë të vërtetën. Sot do të mësoni si më kanë përgjuar mua edhe kur nuk isha lider i opozitës”, tha Zaev. Në këto momente në sallën e konferencave në LSDM,

Lexoje të plotë »
Filloi publikimi i bombave nga Zoran Zaev, ja çfarë thotë

Filloi publikimi i bombave nga Zoran Zaev, ja çfarë thotë

dibraime2 February 9, 2015 0

Zaev: Janë përgjuar të gjithë, me përjashtim të Gruevskit dhe Mijallkovit Në vazhdim të pres konferencës Zaev ka thënë se janë përgjuar mbi 20 mijë qytetarë, biznesmenë, deputetë, politikanë, gazetarë. Vetëm Nikolla Gruevski dhe

Lexoje të plotë »