Makinat notojnë mbi ujë në shkup nga shiu rëmbyeshëm

dibraime2 May 25, 2014 0
Makinat notojnë mbi ujë në shkup nga shiu rëmbyeshëm

Shi i fuqishëm dhe breshër kanë rënë mbrëmjen e sotme në Shkup.

Rrebeshi i shiut ka bërë që shumë rrugë të bëhen të pakalueshme për qytetarët ndërsa janë vërejtur makina që notojnë mbi ujin në rrugët e Shkupit, momente të cilat janë fotografuar nga fotoreporteri i telegraf.mk.

Ndërkohë, sonte janë shënuar edhe dy tërmete në Maqedoni. I pari ka ndodhur në orën 23:05 me magnitudë 3.5 ballë, ndërsa i dyti disa minuta më pas me fuqi 3.7 ballë, të dy me epiqendër Shkupin.

Për më tepër shikoni fotot e mëposhtme.

shkupi 2

shkupi 3

shkupi 4

shkupi 5

 

 

Posto një koment »