Lajme nga Dibra »

Te gjitha lajmet dhe informacionet e fundit nga Dibra.Kryetari Lata blen makine 50.000 euro, shpenzim i panevojshëm në kohën kur qyteti vuan për infrastrukturë rrugore

Kryetari Lata blen makine 50.000 euro, shpenzim i panevojshëm në kohën kur qyteti vuan për infrastrukturë rrugore

dibraime2 February 14, 2018 0

Komuna e Dibrës ditëve të fundit ka ndërruar automjetin zyrtar duke e blerë automjetin e ri të të nejtit lloj vetëm prodhimi i muajve të fundit, shkruan InfoShqip. Shpenzimi prej 50.000 eurosh i kësaj

Lexoje të plotë »
Firmoset kontrata për Rrugën e Arbrit, qeveria i jep ndërtuesit 240 milonë euro për 13 vite

Firmoset kontrata për Rrugën e Arbrit, qeveria i jep ndërtuesit 240 milonë euro për 13 vite

dibraime2 February 5, 2018 0

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka firmosur sot kontratën e koncesionit për rrugën e Arbrit, pas përfundimit të procesit të negociatave me kompaninë fituese në garë. Kontrata u firmos nga Sekretari i Përgjithshëm i

Lexoje të plotë »
Hapet laboratori biokimik modern në qytetin e Dibrës (FOTO-LAJM)

Hapet laboratori biokimik modern në qytetin e Dibrës (FOTO-LAJM)

dibraime2 December 2, 2017 0

Sigurisht, sëmundjet mund të kurohen në spitale e klinika mjekësore, por nëse do ishte e mundur, parandalimi është rruga më e sigurt për një jetë të gjatë e të shëndetshme. Laboratori i ri Biokimim

Lexoje të plotë »
“Shoqata Atdhetare Dibrane” koncert madhështor për 105 vjetorin e pavarësisë (FOTO)

“Shoqata Atdhetare Dibrane” koncert madhështor për 105 vjetorin e pavarësisë (FOTO)

dibraime2 November 29, 2017 0

28 Nëntori, kjo datë që shënohet me aktivitete të ndryshme kulturore-artistike në çdo vend ku ka shqiptarë, ka një traditë 105 vjeçare të festimit të veçantë në Amerikë nga shqiptarët. Shoqata Atdhetare Dibra në

Lexoje të plotë »
Bebe Rexha uron për 28 Nëntor: Jam krenare që jam shqiptare dhe Dibrane (VIDEO)

Bebe Rexha uron për 28 Nëntor: Jam krenare që jam shqiptare dhe Dibrane (VIDEO)

dibraime2 November 28, 2017 0

Me rastin e festave të 28 Nëntorit komuniteti shqiptar në Shtetet e Bashkuara të amerikës ka organizuar evenimente festive për nder të festave ku vec publikut shqiptar ka pasur edhe këngëtarë shqiptarë me famë

Lexoje të plotë »
Në prag të 28 Nëntorit Rama me mirënjohje të veçantë uron Dibranët me respektin e tij më të madh për këtë komunitet (VIDEO)

Në prag të 28 Nëntorit Rama me mirënjohje të veçantë uron Dibranët me respektin e tij më të madh për këtë komunitet (VIDEO)

dibraime2 November 28, 2017 0

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë me një video selfie u është përgjigjur ftesës së Shoqatës Atdhetare Dibrane të amerikës për të festuar në organizimet e shumta për festat e Nëntorit që kjo shoqatë ka

Lexoje të plotë »
Nebi Hoxha: Rruga e Arbërit do të ketë ndikim shumë pozitiv në zhvillimin e ekonomisë së Maqedonisë

Nebi Hoxha: Rruga e Arbërit do të ketë ndikim shumë pozitiv në zhvillimin e ekonomisë së Maqedonisë

dibraime2 November 14, 2017 0

Kryetri i Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri-Perendimore, Nebi Hoxha theksoi se rruga e Arbërit do të ketë ndikim pozitiv në zhvillimin e ekonomisë në Maqedoni, transmeton InfoShqip. Sipas Hoxhës, me ndërtimin e kësaj rruge

Lexoje të plotë »
Vullnet Palloshi, “profesori” që rrihej me grushta në USHT, del hapur kundër Rrugës së Arbrit, një prej projekteve më madhore kombëtare (VIDEO)

Vullnet Palloshi, “profesori” që rrihej me grushta në USHT, del hapur kundër Rrugës së Arbrit, një prej projekteve më madhore kombëtare (VIDEO)

dibraime2 November 13, 2017 0

Këmbëndulja e Tiranës zyrtare dhe kryeministrit Rama për realizimin e Rrugës së Arbrit në Shqipëri dhe ftesa që Kryministri Rama i bëri homologut të tij në Shkup Zaevit që kjo rrugë të vazhdojë si

Lexoje të plotë »
KOMENT/ Dibra e Madhe do rikthehet ashtu siç ka qenë, qytet i rëndësishëm dhe qendër që do lidhë Shkupin me Tiranën

KOMENT/ Dibra e Madhe do rikthehet ashtu siç ka qenë, qytet i rëndësishëm dhe qendër që do lidhë Shkupin me Tiranën

dibraime2 November 13, 2017 0

Dibra e Madhe me plot bindje mund të thuhet se është qyteti më i dëmtuar shqiptar në mbi një shekull nga gjithë ndryshimet e sistemeve udhëheqëse shtetërore, rendeve kushtetutaro-juridike, ndryshimit të kufijve, ligjeve, që

Lexoje të plotë »
Dështimi i Besës në Dibër në dy cikle zgjedhore, kryetari i degës shkaktar për humbjet dhe largimin e shumë themeluesve

Dështimi i Besës në Dibër në dy cikle zgjedhore, kryetari i degës shkaktar për humbjet dhe largimin e shumë themeluesve

dibraime2 November 4, 2017 0

Lëvizja BESA në Dibër ndryshe nga qytet tjera ka pasur një historik krejtësisht tjetër, që nga mënyra e themelimit, formimi i strukturave, aktivitetet, evenimentet, përbajlla në dy cikle zgjedhore, u zhvilluan në atmosferë më

Lexoje të plotë »