Në Dibër fiton LSDM e Zoran Zaev

dibraime2 December 11, 2016 0
Në Dibër fiton LSDM e Zoran Zaev

Në Dibër ka ndodhur befasia më e madhe e këtyre zgjedhjeve pasi BDI që drejtonte prej shumë vitesh me qytetin e Dibrës dhe që zgjedhjet e fundit mori reth 7200 vota ka humbur besimin e Dibranëve ku fitore ka shënuar LSDM-ja e udhëhequr nga Zoran Zaevi.

Këta janë rezultatet e para jo-zyrtare të ardhura në redaksinë e Portalit InfoShqip.com nga komuna e Dibrës:

LSDM: 2147
BDI: 2069
VMRO-DPMNE: 1437
“Aleanca për Shqiptarët”: 1249
BESA: 965
PDSH: 290

Posto një koment »