Zyrtare: Xhemail Çupi do të mbështesë Arben Agollin në Dibër (VIDEO)

dibraime2 October 15, 2017 0
Zyrtare: Xhemail Çupi do të mbështesë Arben Agollin në Dibër (VIDEO)

Kandidati i Lëvizjes BESA në Komunën e Dibrës, Xhemail Xhupi ka thënë se në rrethin e dytë do ta mbeshtesin kandidatin e Aleancës për Shqiptarët.

Ne pajtohemi me caktimin e Zotit dhe me verdiktin e popullit. Por, e theksojmë se vota jonë nuk do të shkojë për BDI-në. Janë shpërndarë gjesende për të blerë votën e qytetarëve. Dhe deri diku ia kanë arritur qëllimit. Por, ne do ta vazhdojmë betejën tonë deri në fund”, ka thënë Çupi.

Ai ka deklaruar se rezultati i arritur nuk ishte sipas pritshmërive, megjithatë ishte një rezultat i kënaqshëm, sepse BESA më parë kishte 960 votues, ndërsa tash ka marrë 1272 vota. /DibraIme.

Video:

Posto një koment »