“Speciallcat” vërshojnë Dibrën

dibraime2 November 9, 2014 5
“Speciallcat” vërshojnë Dibrën

Pas qyteteve tjera në Maqedoni edhe Dibra nuk i shpëton aksionit policor të DHP të shoqëruar nga forcat speciale të armatosura deri në dhëmbë që kanë filluar kontrolle të rrepta edhe në lokalet dhe bizneset e qytetit të Dibrës. Ky kontroll po bëhet nën një trysni mjaft të madhe policore ku biznese të ndryshme në Dibër po gjobiten me mijra euro. Portali DibraIme.com nuk ka informata se nëse është mbyllur ndonjë biznes, por në momentin që do sigurohen të dhenat ne do i publikojmë.

Poashtu Portali DibraIme.com u bën thirrje që të denoncojnë çdo shkelje ligji apo çdo trysni të mundshme nga forcat speciale dhe ne në çdo rast do jemi zëri i të gjithë Dibranëve.

5 Comments »

 1. nardi November 9, 2014 at 10:38 pm - Reply

  NUK DUHET ME QEN VETEM POLIC MAQEDONAS E SHQIPTAR.A EUROP RUSPI QE NA NDAVE KETO KUFI SE DERI NE SHKUP ISHTE SHQIPERI

 2. nardi November 9, 2014 at 10:39 pm - Reply

  ME KA MAR MALLI PER DIBREN JAM NIP TE CAPAJT

 3. dibrani-shba November 10, 2014 at 12:31 am - Reply

  Kjo eshte stuhia qe e solli efendi/udbash RUZHDI LATA nga Las vegas me kompani(bdi).per hajr u qofshin te gjithe keto malltretime, nencmime,perdhunime popullit shqiptar (sidoemos atyre qe i dhan voten BDIse).Me mire do ishte vota ti jepej direkt gruevskit se sa indirekt BDI-se..ZGJOHUNI O DIBRANE E BASHKOHUNI ME NISMEN E ZIJADIN SELES PER SHPETIM GHITH SHQIPATAR NE TOKAT E ILIRIDES!

  • Julinda November 16, 2014 at 10:12 pm - Reply

   Atehere te Dalim gjithe me nje platforme per heqjen e kesaj qeverisje te mbrapsht, te padrejte. Sondazhet tregojne me shume se 40% e popullit te pa kenaqur. Dhe nje 30 tjeter qe rine pa tastiere perpara per te thene te verteten, atehere mos bejme vetem shkrime — komente, te cohemi dhe te ngrejme zerin. Dibra te mos kete nje intelektual te mire, sakte qytetar qe ja do me te miren atij vendi, dhe bashke me vendin Popullin.
   Shpresoj mos te kem merzitur shumicen.

   Faleminderit,

   J.D

 4. Adrian November 10, 2014 at 9:51 pm - Reply

  As gërc nuk bëjmë bile ne dibranët na e kan fut batalinën në bark maqot.Mjertë neve 🙁

Posto një koment »