SONDAZH: Sa jeni të kënaqur nga puna e deritanishme e kryetarit të Dibrës

dibraime2 October 9, 2014 8
SONDAZH: Sa jeni të kënaqur nga puna e deritanishme e kryetarit të Dibrës

Portali DibraIme.com organizon një sondazh online për herë të parë ku u kërkon qytetarëve mendimet e tyre se sa janë të kënaqur nga puna e deritanishme e kryetarit të Dibrës Ruzhdi Lata.

Shënim: Vota juaj do të jetë plotësisht anonime, pasi që ju nuk duhet të regjistroheni për të votuar në sondazh, poashtu ju do të keni mundësi që të votoni vetëm njëherë përgjatë gjithë kohës sa do zgjasi sondazhi. Ju faleminderit.
[poll]

8 Comments »

 1. Latif October 9, 2014 at 4:14 pm - Reply

  Sipas rethanave egsistuese, shtetit kaotik dhe ekonomisa e shkateruar nuk di nese kishte dikush te vepronte me shume…

 2. dibrani qe don dibren October 10, 2014 at 1:48 pm - Reply

  Kryetari aktual i Dibrës erdhi në këtë pozitë me mbështetje të fortë jo vetëm të anëtarëve të BDI por edhe qytetarëve tjerë (atyre politikisht të papërcaktuar) si rezultat i bagazhit të madh të cilin ai e bartte me vete. Dhe me plot të drejtë qytetarët prisnin, dhe janë akoma duke pritur përparim dhe përmirësim në menaxhimin e (përgjithshëm të) Komunës. Nuk do ndalem këtu në ndonjë pjesë/sferë të veçantë që ka të bëjë me kompetencat komunale, por do të thoja se një kryetar i mënçur i cili pretendon të mbahet mend në histori dhe ka dhënë gjith ata premtime, deri tani duhet të ketë kuptuar se nuk mund të ketë sukses pa formuar një ekip këshilltarësh për sfera të ndryshme. Një fjalë popullore thotë “Trimi i mirë me shokë shumë”, nuk them se kryetari nuk shokë por fatkeqsisht vazhdon të mbajë për rreth tij të njëjtët njerëz të cilët i kishte edhe në myftini (nga respekti ndaj tyre nuk dua të përmend emra). Kryetari, besoj se deri me tani e ka kuptuar se rregullat e lojës në menaxhimin e komunës nuk janë të njejta me menaxhimin e myftinisë, prandaj uroj/sygjeroj që të zgjohet nga gjumi dhe të bëjë punën për të cilën paguhet nga paratë e popullit të varfër dibran ose le të japë dorëheqje sa nuk është vonë.

 3. Sazan October 15, 2014 at 6:54 pm - Reply

  …dhe TRIMI kur asht ne krye te vendit asht TRIM -vete dhe e ban pune vete sepse kokrat ishin -shoket. Po te jesh ne krye vendit dhe te kerkojsh -shoke, kjo asht hiq ma shume se pa aftesi apo te shfrytezosh tjeret qe ta kryejne edhe kete pune.Pra HARAMBASHET apo NEOOTOMANET ne diber vepronin sipas kesaj recete qe kam shkruar.

 4. shqiperi etnike October 25, 2014 at 1:21 pm - Reply

  Ky per te ngrene eshte i mir.se sa per tjeter gje zero.mjer dibra sa posht la ra NGA keto njerez

 5. blerim October 25, 2014 at 7:23 pm - Reply

  Nga ana ime un mendoj se beri nje pun te madhe se ne ne vakof na e regulujti ruge dhe na i hoq baltat. tjerat premton a nul e beri ki premtujti dhe e mbajti premtimin

 6. Dibra Pa Kufij October 27, 2014 at 1:12 am - Reply

  Zoteri Lata ishte shume i respektuar para se e veshi Fustanin e Nuserise (BDI-se Zajazase) sepse ka punuar fshehtas per Sigurimet Sekrete te shteteve Sllave. Njollosjet e ish Myftenise se Dibres vetem sa kane nisur te dalin . Zoti nuk ka pase meshire kurre per tradhetaret e Popullit te vete.
  Rruge te mbare ne Xhehnem.

 7. Dibrani 100% October 27, 2014 at 7:07 am - Reply

  Edhe ky zoteri (efendi)si te tjeret!cka eshte absurde e madhe se pse dibranet kan deshire te madhe te tregohen si ma te kulturuarit nga shqiptaret tjere ,dhe me nje votim te tille ( votimi per afuz dibekun ) tregoj se edhe nje here e humben rastin te demostronin aftesite politiko- shoqerore te nivelit te larte . Per sa I perket individit mendimi I’m personal ka bere Gabim te madh qe ka mare kete post , mirepo kurre mesohesh ne sofer te pare eshte zorr te ulesh ne te dyten. Ky eshte personi qe ka me demtue dibren deri ne piken e fundit .

 8. Dui dui December 4, 2014 at 7:20 am - Reply

  Mirdita o dibran krimi ma i madh per dibren dhe dibranet esht qe keta krietare po si do qoft ky i tanishmi qe per imigratet nuk ben asgje qe mbeten nenat pa femi e dibra pa dibran mendoin vetem per vendin e karikes dhe familjes te vet se ne dibranet ku do qe jemi ne bot kemi dhane shembull te mrekullueshem por per dibren nuk jemi asgje sepse keta krietare nuk na japin munsin nuk din te punoin me na naqeta te gjithve

Posto një koment »