Ruzhdi Lata, shefi i krimeve në policinë e Dibrës një pijanec

dibraime2 November 10, 2014 14
Ruzhdi Lata, shefi i krimeve në policinë e Dibrës një pijanec

Pasi që mbrëmjen e kaluar në qytetin e Dibrës vërshuan forciat speciale bashkë me inspektorët e DHP për të kontrolluar biznese në Dibër sot kryetari i Dibrës Ruzhdi Lata ka dhënë një deklaratë për shtyp.

Kryetari Ruzhdi Lata kritikoi ashpër këtë aksion policor në Dibër pasi që sipas Latës ky aksion të jepte përshtypjen e atyre aksioneve policore që bëheshin ne ish-Jugosllavi ndaj Shqiptarëve gjatë viteve të ’80-ta.

Poashtu kryetari Lata kritikoi me fjalë të ashpra edhe shefin e krimeve në policinë e Dibrës, duke thënë që ai është një pijanec që konsumon alkool gjith ditën dhe që në qytet sillet si një kapadai dhe provokator duke gjuajtur në mes të ditës në ajër me pistoletë.

Ruzhdi Lata poashtu shfrytëzoi rastin që të lavdërojë edhe BDI-në si meritore për largimin e forcaeve speciale nga qyteti i Dibrës. /DibraIme.com

*UPDATE: Ju kërkojmë ndjesë të nderuar lexues, por video deklarata e plotë e kryetarit Lata që ishte postuar në youtube është fshirë nga kanali i youtube, kështu që ne nuk disponojmë të dhena pse kjo deklaratë u fshi menjëherë pas publikimit tek Portali DibraIme.com, gjithsesi pjesët kryesore të deklaratës ne i kemi shkruar mësipër.

deklarata

14 Comments »

 1. shqiperi etnike November 10, 2014 at 8:56 pm - Reply

  Per cfar te Kane zgjedhur ti dibranet.or koker derri.
  Cfar ke bo per dibren deriva tani.MOS u bene si viktime se ti i ne sjell specjalsat ne diber

 2. nardi November 10, 2014 at 9:33 pm - Reply

  ME VJEN INAT QE DIBRA VUAN ME ATO BURRA QE KA

 3. TT November 11, 2014 at 9:30 am - Reply

  Këta spiunët fusin në burg njerëzit e pafajshëm vetë dhe pastaj largojnë një nga puna.
  Marin 20 torbeshë në punë dhe asnjë dibran nuk kashanse për punë.
  Kryetar m…

 4. Dibrani 100% November 11, 2014 at 1:12 pm - Reply

  Forcat speciale mbasi mbaruan punen e tyre ( si ne cdo qytet tjeter )leshuan dibren,mjaft u shite mjegull dibraneve efendi udbashi?, levdata per bdi-ne nga. Ana jote tregon se Ty je nje njeri ordinier si gjithe ata ne bdi.ty duhet me e vjell tan ate qe ja ke be dibres qe nga vitet 75,por tash Po te dalin ngjyrat se kush je. Edhe pamjen e ke si kafshe ( derr me mire te themi),

 5. fjolla November 11, 2014 at 2:33 pm - Reply

  uau, kritika te renda. e beme krytetarin dhe kafshe. nuk mendoni se ndoshta dhe ai aq e ka mundesine, kush e din ndoshta ai e ka postin sa per emer, dhe duhet te zbatoj ate qe i thuhet. kjo osht politik, mos u beni hasem, mbani njeri tjetrin se cka eshte 100% dibran e dibrane te gjith jemi nje familje.

 6. toni November 11, 2014 at 5:11 pm - Reply

  edhe nihere u vertetune se dushmani ma i madh i shqiptarit eshte vete shqiptari ose ne kete rast Dibrani per Dibranin eshte derr.
  Po mor zotni ky ka bole dhe e ka share njifare menyre ket te policise po ne tjerte ne vend se ta perkrahim qe u gjet nji i forte ne po u japim te drejte atyre qe na e kane nxi jeten pi ne kohen e Serbise,Komunistet dhe tash VMROVIstat odd Maqot si dore e djathte me Torbeshet. Ne nuk kemi guxim ketyre rtua thomi ne sy dhe te mblidhemi 5000 veta para policise dhe me shqelma ti nxjerim qe aty dhe ne te shkojne ne Mogorce ne meremi me njeri tjetrin me te vertete kjo sko asnjifare rezoni te pa afte te vetvetes.kryetari vetem perpara se ne fund tej me duket se krejt punet i ke bo vete po ene ket mbaroe vet mos prit ndihme li askend se keta e hudhin gurin dhe e msheefin doren tung

 7. Dibrani 100% November 12, 2014 at 1:29 am - Reply

  Toni dhe fjolla ju lutem hapni syte!

 8. Dibrani 100% November 12, 2014 at 2:27 am - Reply

  Kryetari juaj ka qene udbash qe ne vitet 75 se qe para mbarimit te shkolles ne vendet Arabe ( I kurdisur nga agjenti ( EDIP MARKU). Dhe I njejti ishte Po ky afuz qe doli para per te shpetuar policin sllav qe plagosi te riun MICE KOLARI dhe u fut tek dyqani I kafes . (Cpune kish afuzii aty?).dhe si pefundim Po te ish I paster dhe ftetar I denje?, I kiurren e kurres nuk do beheshte pjese e bdi-se me Ali ahmetin dhe gjeneral olstrenin qe Kane duart me gjak shqiptari deri ne sup. keta I vrane trimat e kombit dhe Disa I burgosen perjetesisht, qe vete te gezojne kulltuqet e gruevskit!

 9. zifi November 12, 2014 at 7:27 am - Reply

  Or Dibranet e mjer zoti ju nbushte me mend i

  Lexoj keto komente por juve vet e zgjodhet
  Gospodin Laten serdhgi as kush pi jasht e sa u perket Torbeshfe mos jen Torbeshet juve te lipni e per grane se jeni mesom hazer de va bon nana peten
  Dibra ma teper se 50 perqind oshte e banuem me Torbesh te mir jen Torbeshet kur i harxhojn paret ke juve e shtepijat ci i keni lan bosh te ju au shitni atyne
  Pershendetje per DIBRANET Zoti ju mbusht me mend Sa njerez me Fakulltete e doktoriate keni e juve e zgjidhni Hoxhen per kryetar Komune haj se inshalla alla dot ju con ne xhehnet

 10. Dashi USA November 16, 2014 at 10:38 pm - Reply

  Te dashur Dibran,dhashte zoty qe te zgjohemi nga gjumi dhe te tndrishojn gjerat,te jep dorheqje Ruzhdi ki njeri I deshtuar,dhe ta mer nji djal I ri me edukat dhe shkollim de duhur ta shpeton vendlindjen nga keto njerez te deshtuar,dhe te kthehem I nga Europa se keto duan ta cojn kaj turqia e mu…it,dhe lindja,..

 11. Dashi USA November 17, 2014 at 6:10 am - Reply

  E mere Dibraneku jeni pse nuk commentoni a po I friigoheni Bdi dhe Hoxhes perpara kombi perpara. Ziadin Sela me levizjen,..

 12. Dibrani 100% November 18, 2014 at 2:18 am - Reply

  Amin Amin Amin

 13. fatoni November 25, 2014 at 7:24 pm - Reply

  Zifi, mer TORBESH,ti duhet ta din shqipen mbasi flet keshtu per Dibren e dibranet,,,,apo deshe te shkruash maqedonisht ashtu si ju kane uedheruar maqot,,,sa per paret e juaja coni ku te doni vetem hiqnauni qafe,,merni edhe ata 10 vajza qe keni dhane neper shtepiat e atyneve te pa afteve dibran edhe spiuna,,,,saper shtepiat rini atje ne malet ku keni rra per here te pare mos zbritni,nuk na duheni,,jeni te qelbosur era kafshe,,,ju njeri tjetrit po hani si zagjaret e Ohrit edhe vendeve tjera qe po i sjellin ne Diber,,keshtu ju jetoni ky esht HABITAT-i juaj. po nje dite do vjen ora qe do i biem si Varoshit ”JUFKA ME SHEQER”…….SHPERDISUNI NGA VENDET TONA shkoni atje ku ju mesojne si te flisni dhe lehni,,,,

 14. IshaDibran... December 17, 2014 at 5:23 pm - Reply

  O Dibran o kesul kuq mblidhni mend mos u beni Turq… nuk na e kane lene kot kete thenje.
  Me ju thene te drejten pajtohem plotesisht me Dibranin 100% dhe me ata qe mendojne shqip dhe flasin shqip per kete artikull.
  Mjer Dibra ne kend ka mbetur qe ta udheheq,njeriu me I kuruptuar, tradhetar,me I pangopur dhe me I pasuri me asnje dite pune.
  Por,por por sipas kesaj del qe Dibra mire e ka se vete e zgjodhen tradhetarin dhe partine e tij.
  Ju lutem me tregoni se cfare te mire ka bere BDI deri tani dhe cfare te mire ka bere Ruzhdi Lata. Ai eshte eshte expert per te vorose te vdekurit.. e tani eshte expert per te vorusur popullin e gjalle.
  Le ta dije bota e tan se ma nuk jem Dibran… deri sa Dibra dhe Dibranet do te jekin nga detyra te shiturit,hajdudet dhe tradhetaret…

Posto një koment »