Pas 12 viteve do të martohen Agron Buxhaku dhe Meri Nikollova

dibraime2 March 20, 2015 4
Pas 12 viteve do të martohen Agron Buxhaku dhe Meri Nikollova

Pas një lidhje të gjatë të dashurisë që zgjati plotë 12 vjet e gjashtë muaj, Dibrani nga radhët e BDI që është ambasadori i Maqedonisë në Francë, Agron Buxhaku dhe Meri Nikolova e njohur si udhëheqëse e iniciativës “Grushti”, vendosën të martohen.

Siç kemi mësuar Buxhaku dhe Nikolova do të martohen më 4 prill, ose në ditën e ditëlindjes së fëmijës së tyre të parë Margo i cili ka nëntë vjet. Fëmiu i dytë quhet Mark dhe ka shtatë vjet.

Nikollova ndryshe njihet edhe si revolucionare kundër regjimit të Gruevskit e cila është mjaft aktive në rrjetin social facebook duke i përcjellë bombat e publikuara nga Zaev.

4 Comments »

 1. Erica March 20, 2015 at 10:51 pm - Reply

  Argon pse se prite djalinnn Te ritet edhe martojeshit me nje shpenzim

 2. Dibrani 100% March 27, 2015 at 7:29 am - Reply

  Po cfare mut dibrani ky PIS eshte?, turp te kete . Kety lloj njeriu duhet qi familjen me radhe vec per qef

 3. konstantin March 27, 2015 at 2:28 pm - Reply

  Waw .
  Ky person , gjithmon ka dashuruar femra
  Sllave.! Ex bashkeshortja e tij poashtu edhe
  nje lidhje shume vjecare me nji serbe te beogradit , si sdudent ne Beograd.
  Ndoshta ka te beje kontakti shume ne lidhje me kete.
  Megjithate e ka nji familje te persosur
  Dibrane.

 4. dibrani April 27, 2015 at 8:43 pm - Reply

  Goni osht nji njeri me veti të vecanta. Aj osht 4 vjet ma i madh se mo, ka qenë me nji gjeneratë me vëllaun tem. Dhe sic e mbaj mend on Gonin, (1976 – 1980) tue i xhexh shokët e tij, d.m th. shokët e vëllaut, Goni ka qenë në pikpamje ideollogjike gjithmonë disa vjet ma para se shokët e tij. Mendoj se në këtë rast ja fito dhe ndiku dashuria dhe jo nacionaliteti ose feja. Jem tue jeto 25 vjet në nji shtet demokratik të Europes, en kam pasë mundsi të njoh shomë femna dhe mashkuj shqiptarë, që jen lidhë me femna të fesë tjetër, ose ose femna aziatike ose afrikane. Po në ato raste ka ndiko dashuria dhe në raste të pakta LETRAT, VIZA, e drejta për të mbeten në shtetin europjan.
  DASHURIA E VËRTETË DUHET TË FITON.
  Prandëj nuk e ndëroj mendimin tem për GONIN. Goni ka qenë en mbetet nji njeri i vecantë, përparimtar sic i takon nji njeriu modern të shekullit të 21.
  Urime Goni.

Posto një koment »