Në prag të 28 Nëntorit Rama me mirënjohje të veçantë uron Dibranët me respektin e tij më të madh për këtë komunitet (VIDEO)

dibraime2 November 28, 2017 0
Në prag të 28 Nëntorit Rama me mirënjohje të veçantë uron Dibranët me respektin e tij më të madh për këtë komunitet (VIDEO)

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë me një video selfie u është përgjigjur ftesës së Shoqatës Atdhetare Dibrane të amerikës për të festuar në organizimet e shumta për festat e Nëntorit që kjo shoqatë ka organizuar në amerikë, shkruan InfoShqip.

Rama u shpreh tejet i nderuar por që fatkeqësisht e ka të pamundur të ndodhet në SHBA për të festuar 105 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë.

Ai shprehu mirënjohje dhe respekt të thellë për Shoqatën Atdhetare Dibrane, komunitetin dibran në përgjithësi, kryetarin e shoqatës dhe individë të suksesshëm nga ky komunitet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Më poshtë do e ndiqni të plotë videon përshëndetëse të Kryeministrit Edi Ramna./InfoShqip.com

Video:

Posto një koment »