Musa Paçuku: Kujdes nga provokimet e përçarësve

dibraime2 December 29, 2016 1
Musa Paçuku: Kujdes nga provokimet e përçarësve

Nga: Musa Paçuku

Dibranë të nderuar, dhe ju anëtarë, aktivistë të partive opozitare, pas disfatës të pësuar nga BDI-ja në Dibër, disfatë e cila rëndon drejtpërdrejtë mbi kryetarin e degës së BDI-së në Dibër, njëherazi shef i shtabit zgjedhor dhe kryetar komune, Ruzhdi Lata, ky i fudnit me përvojën e madhe dhe aftësitë e tij përçarëse, do mundohet në çdo mënyrë të krijojë ndasi në mes jush.

Mesazhi që i dhanë Dibranët në këto zgjedhje e shuan shpresën e tij për fitore në zgjedhjet e afërta lokale pas disa muajsh, dhe mënyra e vetme që mund të sigurojë ekzistencën e vet në politikë janë kurthet dhe provokimet të të gjitha llojeve për të ndarë dhe pasivizuar aktivitetet e juaja. Ai mund tju ofrojë apo premtojë për tu larguar dhe distancuar nga aktivitetet opozitare por asesi mos pranoni, besojini forcës tuaj që e mposhtët në zgjedhjet e fundit dhe mos bini pre e kurthit të tij shumëvjeçar – Përça e sundo, punoni dhe ecni përpara për ti dhënë fund njëherë e mirë kësaj të keqe në zgjedhjet e arrdhshme.

One Comment »

  1. Toni December 30, 2016 at 12:08 am - Reply

    Te nderuar Dibran te ndershem a spo shikoni si po jua spjegon mir e qart ,Zotri Musa Paçuku qe te mos bjerni pre e nje krimineni qe e hodhi kapelen e Hoxhes per tu ber nje krietar ne Diber.Se su kenaq i pa frimi tu vjedh ne kryemifty e tani njafton qe i vjodhi Dibranet e Ndershem ne Diber po ashtu edhe Dibranet neper Diaspore i Ropi mir e mir.Por le te vjedhmen por esht tjua futur percamjen me te tepert Dibranve meq Dibranet duet me i then Ruzhdi Lates mjaft or kriminel anti kombetar i UDB se Serbo Maqedonase.O te mbarofte zoti cka ke ber ne Dibren e mir i more ne qaf gjem te ri tue i futur Burgjeve mer zoti mos ta vonofte u befsh si gjishi i jot e babai i jot u Hutofsh me gjith familjen .Nje plak si ti tu vrapu mbas Prostitutkat neper Turqi e Tiran mbete mbetsh per te keqen e Familjes or qen i keq.Ti je ai qe po Percan qe ti Sundojsh or Maxhup Vranje

Posto një koment »