Lata sulmon ashpër LSDM-në, Aleancen për Shqiptarët dhe Lëvizjen Besa

dibraime2 December 11, 2016 1
Lata sulmon ashpër LSDM-në, Aleancen për Shqiptarët dhe Lëvizjen Besa

Pasi BDI dhe kryetari Lata kanë humbur rrëndë në komunën e Dibrës ku 4 vite mëparë fitonin me 7000+ vota ndërsa në këta zgjedhje BDI arriti të marë vetëm 2000 vota në një fjalim para simpatizantëve të BDI Dibër Ruzhdi Lata me një fjalim në nervozë e sipër fton Aleancën për Shqiptarët që ti shtrojë dhe ti pastrojë rrugët e Dibrës, ndërsa Lëvizja Besa i bën thirje ta regullojë deponinë, për LSDM dhe votuesit e saj thotë që duhet të shkojnë në historinë e komunistëve duke harruar që ka qenë edhe vet antar i partisë komuniste.

Ruzhdi Lata harroi që ishte ai dhe partia e dytë shkaktarët kryesorë në qytetin e Dibrës për nepotizmin, korupsionin, shantazhet që i shtynë dibranët të humbin shpresat në partitë shqiptare.

Shikoni videon e plotë në vazhdim:

One Comment »

  1. Artin December 13, 2016 at 9:19 am - Reply

    -Nji send si duket është se Ruzhdi Lata e ka kokën e madhe,por bosh e ka si kungull stambolli.
    Po ju mër burë as një vend punë se ke hapë,e shyqir si erdhe në at karike me 1001 dredhirat e tua UDBashi me punësuar Latat!…Votat i përçat ju si i mbushni xhepat e juaj ,e populli ri e thith gishtin e vet,e kjo ishte dita e vetme që ato tu lënë pa ngrën!….Sa i takon Aleancës ,lene popullin rahat çdo kush të voton si të donë ,sje ti askushi të tregojsh askujt se të voton,sa i takon rrugët shko more burrë pastroj vet se me paret e dibranëve ushqehesh e at makinën ndër bith prej dibranët e ke….Sa i takon Besës ,po ty je njeriu ma i pa Besë,ti je aj si në xhdo rregjim dalish si vaj mbi ujë këti populli,40 vjet e hëngre vakfin as nji dinar trasparent se ke bër,Varezat i shite prona ndërtimi,si me ti lën babaj ato prona,ke bër pasuri ma të madhe se nji njeri në gurbet….Mbushu pak e largou largou largou se do të vjen koha si edhe varrin kan me ta shkatru dibranët.Por sot kët vot e kanë!…Njerëz si ju këti vendi ja kan humbur këti populli edhe shpresën e fundit.Dita ditës ki vend po shfaroset dhe do mbesin vetêm servilat e UDBashët ,ska shpres në kët vend për të ndershmit,por në skenē politike dalin vet tipa si ju! a e dini pse? “SE JU JENI PËR KËT SHTET O BURRË” e për vete e jo për kët popull të mjerrë.

Posto një koment »