Ja emrat e antarëve të këshillit komunal në Dibër për 4 vitet e ardhëshme

dibraime2 October 16, 2017 0
Ja emrat e antarëve të këshillit komunal në Dibër për 4 vitet e ardhëshme

Në qytetin e Dibrës ka përfunduar numërimi i votave edhe për kandidatët për kryetar gjithashtu edhe për këshillin komunal. Sipas informacioneve të Portalit DibraIme.com, BDI ka arritur të marë 5 këshilltarë, Aleanca për Shqiptarët 3, LSDM 3, Lëvizja Besa 2 dhe VMRO 2.

Bazuar në emrat e shfaqura në lista, këta pritet të jenë antarët e këshillit komunal në 4 vitet e ardhëshme:

Bashkimi Demokratik për Integrim:

 1. FUAT SPAHIJU
 2. BASHKIM MASHKULI
 3. ALLBIONA RIZA
 4. HEKURAN DUKA
 5. AFRIM MAQELLARA

Aleanca për Shqiptarët:

 1. ILIRIAN FETAHU
 2. EUGJEN CAMI
 3. MIRELJA KORUMI

LSDM:

 1. AZEM FEJZOSKI
 2. ABDIJA MERSOVSKI
 3. EMINA MUSLIOSKA

Lëvizja Besa:

 1. FISNIK MELA
 2. DORUNTINA CAMI

VMRO-DPMNE:

 1. AFET AVMEDOSKI
 2. ARMEN NEZIRI

Gjithashtu vlen të theksohet fakti se në qytetin e Dibrës do ketë edhe raund të dytë zgjedhjeve, ku do ballafaqohen Ruzhdi Lata nga BDI dhe Arben Agolli nga rradhët e Aleancës për Shqiptarët. /DibraIme.com

Posto një koment »