Fillojnë punimet për ndërtimin e shëtitores në Dibër

dibraime2 November 23, 2014 5
Fillojnë punimet për ndërtimin e shëtitores në Dibër

Një nga premtimet më kryesore që kryetari Ruzhdi Lata ju premtoi Dibranëve gjatë gjithë kohës kur bënte fushatën e tij, ishte prishja e rrugës kryesore në qendrën e Dibrës për ta bërë atë një shëtitore që do shërbejë vetëm për këmbësorë dhe si duket pas reth 2 vitesh kryetari Lata po mban premtimin e tij, pasi që kanë filluar punimet përgjat rruges kryesore në qender të Dibrës.

Kështu që gjithë pemët për gjatë rrugës janë prerë poashtu në ditët në vazhdim pritet që të prishet dhe asfalti nëpër rrugë për të filluar punimet, pasi që në pranverë mendohet të përurohet shëtitorja e rre me pllaka biguri në Dibër. /DibraIme.com

Foto nga punimet:

Foto nga punimet në shëtitoren e Dibrës

Foto nga punimet në shëtitoren e Dibrës

Foto nga punimet në shëtitoren e Dibrës

Foto nga punimet në shëtitoren e Dibrës

Foto nga punimet në shëtitoren e Dibrës

Foto nga punimet në shëtitoren e Dibrës

Foto nga punimet në shëtitoren e Dibrës

Foto nga punimet në shëtitoren e Dibrës

Foto nga punimet në shëtitoren e Dibrës

Foto nga punimet në shëtitoren e Dibrës

foto 6

5 Comments »

 1. shqipe November 23, 2014 at 7:51 pm - Reply

  Deri ne pranvere .po drrute ku i con per vete
  Premtime ka pas shom
  Ky premtim osht dasht te behet para 20 vjet.por nejse .jemi kurioz kor te porfundon dhe si te duket shetitorja

 2. Dibrani 100% November 24, 2014 at 2:04 am - Reply

  Tosket kan nje thenie ” kurre Po bjen, Po duket”. Edhe ky rast ka nje bisht prapa. Dibra ka nevoje per shume sende tjere perpara shetitores( ndoshta e regullojne per qente endacak). Kryek..i, sikur Po duket eshte tu mare vetem projekte te cilat ka mundesi te ndaje nje sasi prej shumes te projektit per veti.Dibra Po zbrazet nga shqiptaret e ky regullon shetitore?, Po mire se Ajo do ti jep voten edhe per Disa mandate tjera( nga torbeshet).KY ESHTE KATASTROFE TOTALE !!,(deshtak komplet). Perderisa BDI -ja do jete ne qeveri nuk ka dicka pozitive per popullin shqiptar dhe trojet shqiptare ne MONKEY – doni !

 3. ujkan November 25, 2014 at 6:42 pm - Reply

  per cfar ka nevoj me shum se ajo qe behet se ajo osht nje shetitore qe ne kohen e titos nuk esht ven dore mbi te e ja na erdh nje i zot edhe e ben nuk mendon te ben ruget e fshatrave po mendon te fillon qe ne zemer se ati esht e mira dhe e keqja
  Po per ty dibrani 100% se di se per cfar paske nevoj !

 4. Dibrani 100% November 27, 2014 at 4:53 pm - Reply

  Ujkan., personalisht nuk kam nevoj per asgje ( fale zotit nevojat personale/familiare I kam regular sado pak ). Nuk duhet te jesh filozof me kuptue se populli I dibres ka nevoj per dicka me teper se “bulevardi”.ne realitet ne kohen e titos ka qen me te vertete bulevard lusim qe te mos I shtojn lokalet per Disa metra deri tek mbarimi i trotuarit ? Po nejse , se keshtu e kemi Zakon na, njeri Ben rrugen per konjar(dhe lokalin tek liqeni) tjetri pret gjelberimin ne mes te qytetit( dhe zapton lokalet neper qender) te Dyja extreme te Kunderta. JEP ZOT ATY KU SKA !

 5. Dibrani January 13, 2015 at 1:45 am - Reply

  Kryetari i fundit Dibran ka qene Zot. Muhamed Kaba.
  Keta tjeret jane vetem hajdute e sherbyes partiak

Posto një koment »