Dalin rezultatet e para, ja kush kryeson pas numërimit të 70% të votave në Dibër

dibraime2 October 15, 2017 0
Dalin rezultatet e para, ja kush kryeson pas numërimit të 70% të votave në Dibër

Pas numërimit të reth 70% të votave rezultatet zyrtare në Komunën e Dibrës që vijnë në adresë të Portalit DibraIme.com po kryeson kandidati për kryetar nga rradhët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ruzhdi Lata, i ndjekur nga Arben Agolli i Aleanca për Shqiptarët dhe Xhemail Çupi nga Lëvizja Besa.

Pas numërimit të 70% të votave në Dibër deri më tani kryeson Ruzhdi Lata kryeson me 2014 vota, i ndjekur nga Arben Agolli me reth 1500 vota dhe pastaj Xhemail Çupi me 980 vota.

Në vazhdim Portali DibraIme do i jep rezultatet e sakta me përfundimin e numërimit në të gjitha vendvotimet. /DibraIme.com

Posto një koment »