Ambasadori amerikan Xhes Bejli sot vizitoi qytetin e dibrës

dibraime2 April 29, 2016 0
Ambasadori amerikan Xhes Bejli sot vizitoi qytetin e dibrës

Ambasadori amerikan Bejli sot ka qëndruar në komunën e Dibrës ku ka marë pjesë në debatin rinorë ”The US election”, debat ky i organizuar në kuadër të një projekt të financuar nga ambasada amerikane ”Forme to reforme”, projekt ky i drejtuar nga Ejona Kaziu, deria ky debat ishte i fundit për këtë projekt.

Pas debatit që ishte mbajtur në hapësirat e komunës së Dibrës, ambasadori amerikan pati takim edhe me kryetarin e komunës z. Ruzhdi Lata me të cilin biseduan rreth zhvilimeve të komunës dhe shumë sfera të tjera, ndërsa pas takimit Bejli ka vizituar edhe një kompani që drejtohet nga një shqiptarë me shtetësi amerikane ku ka parë nga afër prodhimtarinë e saj.

Posto një koment »