Adelina Marku: Dibra do të kërkojë me referendum dorheqjen e Ruzhdi Latës

dibraime2 November 3, 2015 4
Adelina Marku: Dibra do të kërkojë me referendum dorheqjen e Ruzhdi Latës

Publicistoja nga Dibra, Adelina Marku vazhdon me reagimet e saja kundër shëndrrimit të varrezave shqiptare në Dibër, në varreza osmane.

Në një postim në profilin e saj në Facebook ajo shkruan:

”Kërkojmë nga partia që ka propozuar Kryetarin e Komunës së Dibrës të kërkojë përgjegjësi për këtë veprim të tij! Kërkojmë përgjegjësi nga BDI! Kërkesa jonë mund të kalojë edhe në nivel referendumi qytetar e demokratik që do mpinte funksionet e Kryetarit të Komunës deri në dorëheqjen e tij nga ky Post! Kërkojmë përgjegjësi nga Këshilli i Komunës së Dibrës, ku ka anëtarë edhe të PDSH-së. Presim reagim strategjik, të drejtë, pa doza populizmi e kakofonie nga partitë e reja këtu: BESA, PDSH-Lëvizja për Reforma dhe RDK, UNITETI, PPD i rivënë në skene ! Ja , ky është rast për veprim !”.

4 Comments »

 1. d.d November 3, 2015 at 9:36 am - Reply

  E GJORA ADELINA POLITIKE , TANI QE GABIMI U PERMISUA DHE TI BERE FAMEN QE TE MUNGON , DHE VAREZAT U NDERTUAN , CKE NDERMEND TE BESH PER TI DEMTUAR SHQIPTARET , SE KU I DIHET BASHKEPUNIMI YT?
  ( JAM 100% I BINDUR SE VAREZAR KUR DHE ASNEJEHRE NUK DO TE ISHIN VAREZA OSMANE EDHE PO TE ISHTE RUZHDI LATA 100 VJET KRYETAR -KETE NUK E DO AS AI VETE ), POR U BE MIRE QE IU DHA MUNDESIA ADELINES TE SHPREHET DHE TE MOS KETE PERKRAHJEN E ASNJE DIBRANI

 2. nazif majtara November 3, 2015 at 12:46 pm - Reply

  ku ishit moj zonje para 5 10 15 20 etj vitesh qe nuk irregulluat ato vareza se e shoh qe jeni duke e nxitur tezen njeriu per njerin eshte hujk

 3. d.d November 3, 2015 at 1:32 pm - Reply

  E GJORA ADELINA POLITIKE , TANI QE GABIMI U PERMISUA DHE TI BERE FAMEN QE TE MUNGON , DHE VAREZAT U NDERTUAN , CKE NDERMEND TE BESH PER TI DEMTUAR SHQIPTARET , SE KU I DIHET BASHKEPUNIMI YT?
  ( JAM 100% I BINDUR SE VAREZAR KUR DHE ASNEJEHRE NUK DO TE ISHIN VAREZA OSMANE EDHE PO TE ISHTE RUZHDI LATA 100 VJET KRYETAR -KETE NUK E DO AS AI VETE ), POR U BE MIRE QE IU DHA MUNDESIA ADELINES TE SHPREHET DHE TE MOS KETE PERKRAHJEN E ASNJE DIBRANI

 4. korabi November 6, 2015 at 12:07 am - Reply

  Te dashur komentues,per hir te se vertetes na dhe gjithe ata qe kane IQ prej 50 e siper tashme e dine te verteten sa i perket (afuz,sekretar,ekonomist,teolog,kryetar,spiun,udb-ist dhe dui-st ) Ruzhdi Lates!!!,Ai dhe vetem ai mund te haje ne me shume sofra ne te njejten kohe.kjo puna e varrezave duhet pyetur se sa eshte shuma qe i eshte dhuruar nga TIKA,vete ruzhdi lates?por koha do te tregoje se ndoshta do i ngelin veshet duke krruar brinjet ?,

Posto një koment »